Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ocupare abuziva garaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ocupare abuziva garaj

In urma cu o luna am cumparat un garaj proprietate privata ,cu terenul concesionat de la primarie.Fostul proprietar a lasat pe cineva sa-si depoziteze niste lucruri second hand si desi i-am acordat 10 zile sa-si duca lucrurile , refuza cu vehementa,chiar ma ameninta ca nu pot sa-i pun lucrurile in strada doar daca il dau in judecata. Ce mi se poate intampla daca aduc pe cineva si scot toate mizeriile de acolo?Inainte as face o sesizare si la politie . Am facut poze , am martori care stiu si au vazut ce mizerii se afla acolo. Un sfat as dori va rog!
Daca ii aruncati acele lucruri poate va da in judecata pentru distrugere sau furt si platiti poate mai mult decat ar valora acele obiecte... Daca nu vrea sa elibereze garajul pe cale amiabila nu aveti la-ndemana decat actiunea in evacuare. Mergeti cu titlul de proprietate la un executor judecatoresc.