avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 786 soluții astăzi
Forum Activitate biadeia

Activitate biadeia

Bună ziua,acum 6 sapt soacra mea a facut un atac cerebral in urma caruia a ramas imobilizată la pat cu sechele. Am fost cu actele in care se specifica ca e dependenta totala si necesita asistent personal la asistenta sociala din cadrul primăriei si mi_a spus ca beneficiaza de pensia de handicap dar ca nu are primăria bani pt ca sa ma plateasca pe mine ca asistent personal.Ce ar trebui sa fac pt a obtine acest drept ? Va multumesc anticipat.
va multumesc mult.am sa le spun asta dar nu stiu cat conteaza.ma aflu in perioada de proba,chiar daca imi fac treaba cred ca nu conteaza prea mult.o zi faina
managerul de zona a semnat ctr,am dat toate actele inclusiv cv in care specific studiile,sediul il avem in capitala,am primit ulterior ctr semnat.iar dupa aprox 1 luna au cerut diploma de bac si cum nu am mesajul respectiv.nu mai inteleg nimic,am fost sef magazin o buna perioada si acum sa fiu multumita cu un post de necalificat cu diploma in mana? sant disperata.
am absolvit 10 clase liceu economic si apoi sc profesionala comerciala 1 an cu calificare vanzator. am 25 ani de experienta in comert.am inceput ca vanzator,apoi casier,gestionar,sef magazin!!! iar de aproape 2 luni sant casier pe perioada nedeterminata cu 90 zile de proba.tocmai am fost anuntata ca a fost o eroare ca m-au angajat, le pare rau dar nu corespund postului ptr ca nu am diploma de bac-in fisa postului specifica nivel studii medii.-si cu diploma mea chiar mi-au zis ca pot sa ma angajez ca muncitor necalificat!!! sant fara cuvinte!!!m-au anuntat verbal doar ca se va desface ctr de munca cu data de 1 iulie 2014.e corect?mentionez ca acum 6 ani am mai lucrat pe acelasi post la aceeasi firma dar cu alt nume.dupa doar 3 zile de scolarizare din cele 14 prevazute am preluat postul.va rog sa-mi spuneti daca pot face ceva sa-mi pastrez locul de munca.:frantic: