avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 372 soluții astăzi
Forum Activitate aleale88

Activitate aleale88

va rog sami ziceti daca am gresit macar stiu la ce sa ma astept am trimis dosarul la cedo am depus mai multe acte declaratiile martorilor printre altele dar am facut un opis iar filele leam pus in ordine dupa opis dar nu le-am numerotat pe fiecare e problema se poate respinge din cauza aceasta ?
Răspuns la discuția Art 215 alin 1.2.3.5. in noul cod
dar atentie nu am avut asociati straini deci clar ca nu avea ce sa plateasca in acel cont
Răspuns la discuția Art 215 alin 1.2.3.5. in noul cod
va rog sami spuneti ce inseamna intentia ?uitati am solocitat expertiza contabila ni sa respins am efectuat extrajudiciara si sa descoperit plati intrun cont de nerezidenti de sume de destul de mari dar astea leam descoperit in timpul recursului ca pe fond si in apel nu am avut timpul necesar pentru a ne apara si degeaba am depus expertiza la inalta curte era tirziu mai exista intentie in acest caz sau eroarea contabilei ?
care bon fiscal daca nu are alimentara ea le vinde de acasa se poate prinde in flagrant dar numai cu tv dupa ea este o persoana cu multe relatii in zona intelegeti de aia le e frica celor care se imbonavesc sa o reclame cine ar veni incoace ?cunoasteti pe cineva ?
Răspuns la discuția Pot face plangere penala?
deci am incheiat cu x o chitanta de mana in care era vorba de niste bani si sa isi retraga un dosar care se afla pe rol la primul termen clar ca nu si-a respectat intelegrea si a deschis actiune era o actiune in constatare ca pers x nu a recunoscut ca a semnat acel angajament si a cerut efectuarea expertizei carea aratat clar ca a semnat am cistigat eu fondul dar pers x a declarat recurs si la cistigat dar eu pot sai fac plingere penala ?ce motive as avea calomnie se poate?
Răspuns la discuția Art 215 alin 1.2.3.5. in noul cod
Aplicarea legii penale mai favorabile după judecarea definitivă a cauzei
(1) Când după rămânerea definitivă a hotărârii de condamnare şi până la
executarea completă a pedepsei închisorii sau amenzii a intervenit o lege
care prevede o pedeapsă mai uşoară, sancţiunea aplicată, dacă depăşeşte
maximul special prevăzut de legea nouă pentru infracţiunea săvârşită, se
reduce la acest maxim. se aplica in cazul nostru
Răspuns la discuția Art 215 alin 1.2.3.5. in noul cod
acesta e din noul cod?daca da sotul meu a fost condmanat la 5 ani deci pot face contestatie la pedepasa dupa aplicarea noului cod penal ?
am avut un proces civil actiune in constatare e vorba de o chitanta de mana incheiata intre mine si o pers ia a zis ca nu a semnato si a solocitat expertiza si conta expertiza a isit clar ca semnat am cistigat fondul si a declarat recurs si a cistigat recursul s-a respins actiunea dar nu si semnatura clar sa dovedit ca a semnat pot sai fac plingere penala pt calomnie sau altceva?
buna ziua o femeie vinde produse alimentare din carene expirate .deci persoanele de la difertie firme nu le arunca dupa termenul de expirare i le aduce acestei femei contra cost bine initeles si ea le vinde la diferite persoane multi care au cumparat zic ca au facut toxifenctie alimentara dar nu se duc sa o reclame le e frica de ea cei pot face cu anonimat ? si ce ar pati i s-ar intocmi dosar penal?stiti cumva pe cineva care ar veni de la tv sa o prinda in flagrant ajut cu tot si cunoosc date exacte muti copii maninca asa ceva sunt familii cu venituri reduse
buna ziua am avut un proces civil era actiune in constatare sa se arate daca sa semnat o chitanta scrisa de mana partea adev a cerut epertiza sa efectuat la tm a iesit clar ca a semnat a cerut contra expertiza sa efectuat la bucuresti care scrie clar ca semnatura a fost executata de pers x ,a cerut concluzii scrise de la expert si mai multe ,a primit raspuns ,cistig fondul si pers adv declara recurs si cistiga recursul solutie respinge actiunea avocat partea adv sustinea ca trebuia expertiza facuta de 3 experti procesul a fost gata in aprilie mai poi face ceva