avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1050 soluții astăzi
Forum Activitate eliza_paula

Activitate eliza_paula

Buna ziua,

Am si eu o intrebare.
Sotul meu a fost chemat la plitie telefonic sa faca un test poligraf, in legatura cu o sustragere de marfa de la serviciu(cei de la politia l-au chermat de 3 ori pana acum pentru declaratii, nedandui nicio calitate in acest dosar). El nu are nicio vina in aceasta speta.
La ultima prezentare la politie cand a dat declaratie a mentionat ca nu are nicio problema in a face acest test.
Problema este ca e foarte emotiv si ii cam este teama de acest test poligraf, daca nu se prezinta pateste ceva? S-au mai bine spus ce il sfatuiti sa faca?

Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Răspuns la discuția test poligraf
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

La aceasta intrebare v-am raspuns.
Nu am zis ca ati zis ca e vinovat sau am zis eu ca e vinovat...
V-am spus cum se va considera.
Poate ar fi bine sa aiba avocat ca sa nu riste aiurea...


MULTUMESC MULT!

are cumva voie sa se prezinte cu avocat? am intrebat pe cineva si ne-a spus ca se duce degeaba cu sotul meu ca nu are voie sa intre cu el la testare.

Va multumesc!
Răspuns la discuția test poligraf
gigipopa a scris:

Din analiza testului poligraf, lucratorul se poate pronunta asupra sinceritatii cu care sotul dvs. a raspuns la intrebarile din test.
Puteti solicita politiei sa ceara efectuarea unei expertize tehnice judiciare asupra imaginilor existente pe camerele video, care au inregistrat activitatea sotului dvs.


multumesc!
Dar daca prin absurd nu trece de testul poligraf(din cauza emotiilor) ce i se poate intampla?
Răspuns la discuția test poligraf
daca va rog frumos sa fiti mai explicit? Din descrierea mea ati dedus ca sotul este vinovat?
Va multumesc pentru raspuns.
Răspuns la discuția test poligraf
eliza_paula a scris:

Buna ziua,
Sotul meu a fost demis de unde lucra cu prezumtia de a facilita sustragerea unur marfuri din cadrul sociatatii prin nescanarea acestora. A fost chemat la politie de mai multe ori pentru a da declaratii, declaratii in care si-a sustinut nevinovatia. La ultima decalaratie a fost intrebat daca este de acord cu testarea poligraf, fiind de acord cu aceasta.
Problema de serviciu s-a intamplat astfel: angajatorul sustine ca marfa ce a intrat in depozit nu a fost scanata de sostul meu, dar pe camerele de luat vederi(rezolutia acestora este foarte slaba) se vede ca acesta marfa a fost scanata si dusa in raionul unde trebuia depozitata. Dar cei de la politie si societate sustin ca aceasta marfa nu a fost scanata.
Din acest motiv il tot cheama la politie sa dea declaratii. Intrebarea mea este ca daca acum la testul poligraf se prezinta si din cauza emotiilor(sotul meu este o fire foarte emotiva, a avut o viata mai grea acasa si a ramas marcat) pica testul poligraf ce i se poate intampla?
Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Cu respect,


poate cumva sotul meu sa aiba probleme penale? sa i se intenteze proces pe baza testului poligraf daca nu il trece?

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Follow us: Avocatnetro on Facebook

Are dreptul sa se prezinte cu avocat la testul poligraf?
Răspuns la discuția test poligraf
poate cumva sotul meu sa aiba probleme penale? sa i se intenteze proces pe baza testului poligraf daca nu il trece?
Discuție test poligraf
Buna ziua,
Sotul meu a fost demis de unde lucra cu prezumtia de a facilita sustragerea unur marfuri din cadrul sociatatii prin nescanarea acestora. A fost chemat la politie de mai multe ori pentru a da declaratii, declaratii in care si-a sustinut nevinovatia. La ultima decalaratie a fost intrebat daca este de acord cu testarea poligraf, fiind de acord cu aceasta.
Problema de serviciu s-a intamplat astfel: angajatorul sustine ca marfa ce a intrat in depozit nu a fost scanata de sostul meu, dar pe camerele de luat vederi(rezolutia acestora este foarte slaba) se vede ca acesta marfa a fost scanata si dusa in raionul unde trebuia depozitata. Dar cei de la politie si societate sustin ca aceasta marfa nu a fost scanata.
Din acest motiv il tot cheama la politie sa dea declaratii. Intrebarea mea este ca daca acum la testul poligraf se prezinta si din cauza emotiilor(sotul meu este o fire foarte emotiva, a avut o viata mai grea acasa si a ramas marcat) pica testul poligraf ce i se poate intampla?
Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Cu respect,