avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 986 soluții astăzi
Forum Activitate alexiam20031984

Activitate alexiam20031984

Am si eu cateva intrebari:Daca contractul meu de munca a incetat pe calea amiabila in data 05.06.2013 , dupa cat timp pot sa-mi iau banii de la vechiul loc de munca?
In caz ,ca angajatorul refuza sa-mi plateasca salariul pentru orele prestate ( adica dupa 10 mai pana pe 04.06.2013), care sunt demersurile ce trebuiesc facute pentru recuperarea banilor si in termen de cate zile?
Va multumesc
Am si eu o intrebare ,daca desfacerea contractului s-a facut pe cale amiabila , cu acordul ambelor parti, fiind in perioada celor 90 de zile obligatorii, cand voi primi banii dupa lichidare? Dupa cat timp se pot livra banii?
Va multumesc
Am si eu o intrebare ce a putea face daca angajatorul ma umilieste doar pentru ca sunt o fire mai plinuta si uneori usor timida.
Asta nu intra la discriminare ,la interviul de angajare nu s-a specificat acest lucru ( ca nu ar dori persoane mai plinute ,timide)
I-am spus angajatorul, daca nu corespund cerintelor lor, criteriilor lor de evaluare a muncii, sa-mi se desfaca contractul de munca.
Vreau sa va precizez ca nu ma consider o persoana proasta: Am studii aprofundate la Academia de Politie "Facultatea de Arhivistica",absolventa aceleasi facultati in 2006 ,experienta profesionala 5 ani jumatate.
Ce ma sfatuiti sa fac?Pentru ca nu vreau nici sa raman fara un loc de munca