avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 832 soluții astăzi
Forum Activitate bullr3k

Activitate bullr3k

Va multumesc frumos pentru informatii . O zi buna sa aveti !
Si pe ce baze va plasa hotararea ? Pe ce se bazeaza cand va da o rezolutie ? De exemplu pentru amenda , excluzand pedeapsa .
Deci sa inteleg ca ramane la alegerea procurorului de a da o rezolutie in acest caz ? Mentionez ca am mai avut un dosar dar care tocmai acum cateva luni s-a incheiat .
Buna ziua ! Am dat de o problema si eu . Am fost la un prieten la penitenciar si am uitat sa scot telefonul din buzunar . Am trecut prin acea banda si doamna de acolo a chemat un politist care mi-a luat declaratie . Pana la urma am aflat ca o sa imi faca dosar penal fara cazier . La ce riscuri ma expun ? Multumesc .
Răspuns la discuția Persoana sub influenta alcoolului
Si daca o sa imi sustin declaratia ?
Buna ziua . Problema mea este urmatoarea . Intr-o dimineata eu si cu inca un prieten am plecat de la un club , amandoi fiind sub influenta alcoolului . Eu nu am fost de acord sa ma urc la volan , prietenul meu insistand sa conduca masina mea . La un moment dat un echipaj de politie ne-a facut semn sa oprim testandu-l pe prietenul meu cu etilotestul , dupa care recoltarea de probe biologice . Prietenul meu avea permisul suspendat . Declaratia mea a fost urmatoarea : Nu am stiut ca avea permisul suspendat , stiam ca are permis de conducere si nu mi s-a parut sub influenta bauturilor alcoolice . La ce riscuri ma expun ? Multumesc anticipat !