avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Activitate adryanutza83

Activitate adryanutza83

Răspuns la discuția informatie domiciliu dupa divort
tatal meu poate merge la politie si sa il stearga de la noi din domiciliu sau nu se poate face nimic
Buna ziua as dori sa va intreb si anume: sora mea a divortat recent de sotul ei adica in luna mai , sotul ei dorind ca ea sa nu ramana cu numele lui a trebuit sa isi faca buletinul cu numele ei de dinainte dar sotul ei nu mai sta in casa cu ea si as dori sa stim daca si el trebuie sa isi schimbe domiciliu pe adresa noua unde sta ( adresa pe care o are in buletin este adresa unde a locuit cu sora mea dar am vrea sa nu mai figureze si el acolo).Multumesc frumos
O zi frumoasa.
Răspuns la discuția INFORMATIE ASOCIATIE LOCATARI
si atunci femeia de servici poate folosi in zilele caniculare apa din boxa sau din apartamentul ei?
Buna ziua as dori sa va intre si anume : blocul noustru este asociatie de locatari in boxa destinata pubelei sau a femeiei de servici avem o teava cu un robinet de la care femeia de servici ia apa cand spala dar de vreo cateva zile avem o problema si anume un locatar acuza ca femeia de servici uda trotuarul si florile seara dupa opt (si iroseste apa care este platita ca pierdere)ca sa faca un pic de racoare mentionez ca suntem din Arad si a fost si 40 de grade si vrea sa taie teava, poat oare sa faca acest lucru ? As vrea sa va intreb este lege pentru asociatia de locatari sa poata uda in fata blocului din boxa sau de la el din apartament.Multumesc frumos de raspuns. O zi frumoasa
Buna seara contabila de la firma spune ca contractul meu se suspenda in data de 24.10 .2013 si ca eu trebuie sa depun cerere de incetare in data de 11.09.2015, ce trebuie sa fac? multumesc frumos
Buna seara as dori sa va intreb urmatoarele si anume eu ar trebui sa incep munca in data de 10 august ffindca fetita mea in 11 sept face 2 anisori dar eu nu vreau sa revin la locul de munca pt ca nu am cu cine sa o las ce acte trebuie depuse la firma la care sunt angajata.Multumesc frumos si o seara frumoasa.
1.si daca nu vrea sa faca cererea aceea ce este de facut?
2.eu pot intra atunci in somaj sau trebuie sa mai astept o luna?
Buna ziua as avea 2 intrebari si anume :
1. In data de 11 septembrie 2013 am nascut-o pe fetita mea stiu ca trebuie sa stau cu ea pana in data de 11 august 2015 ca sa poata sta si tatal 1 luna cu ea.Intrebarea mea este cand trebuie tatal sa depuna cererea aceea?
2. Daca in acea luna august imi iau concediu fara plata si dupa aceea firma ma baga in somaj eu primesc ajutorul de somaj sau nu?
Va multumesc.
O zi frumoasa
Discuție Informatie CCC
Buna seara as dori sa va intreb si anume: in 11septembrie 2013 am nascut-o pe fetita mea si as dori sa va intreb daca eu nu as dori sa ma intorc la locul de munca sau as vorbi cu sefii mei sa ma bage in somaj ce se va intampla atunci voi pierde cei 2 ani care vor fi adaugati la cartea de munca.As dori sa ma indrumati d-voastra.Multumesc .O seara frumoasa
Buna seara am auzit de la cineva case poate lua si al 3 an de indemnizatie dar numai 50 % este adevarat?????.multumesc frumos