avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1098 soluții astăzi
Forum Activitate daniel112211

Activitate daniel112211

Răspuns la discuția Buna ziua
Multumesc
Răspuns la discuția Buna ziua
-pe intelesul meu eu lucrezi din 1990 fara intreruperi si nu as dorii ca in viitor sa am probleme sau la pensie sau la sanatate deci la contributii
Răspuns la discuția Buna ziua
deci eu pot sa iau lunar 5-6 zile fara plata nu va afecta sa zicem contributia la pensii sau ma rog la vechime ? bine inteles convine si la angajator ca pe perioada aceasta nu plateste taxele spre stat(ma rog in 2017)
Discuție Buna ziua
-as dori sa ma interesezi ca si salariat cu carte de munca inrt-o luna de cate zile libere fara plata am dreptul fara a mi se afecta (intrerupere,continuitate sau vechime) . Deci cum am inteles la zilele fara plata angajatorul nu plateste dupa mine pe aceasta perioada nimic
Multumesc!
Răspuns la discuția mostenire
Multumesc pentru raspunsuri !
Răspuns la discuția mostenire
da stim dar dansu daca nu a vrut nu l-am fortat :)
de ce mi sa zis ca matusa are dreptul la 1/4 parte din casa ?
Răspuns la discuția mostenire
da domnul a decedat in martie si cum matusa nu a fost tolerata niciodata de frati ne gandeam ca poate cer partea lor de mostenire cum dansu nu a avut copii singurii mostenitori erau fratii inainte sa se casatoreasca
Răspuns la discuția mostenire
Va mutumesc dar nu am mentionat ca dansu a decedat deci matusa are dreptul la jumate din casa ?mentionez ca nu sa facut testament .
Discuție mostenire
Buna ziua

-as avea si eu o intrebare .Matasa mea sa recasatorit acum 18 ani dansul avea casa pe numele lui fara copii nu au copii nici impreuna,dansu mai are 3 frati din 7 in viata ,care ar fii mostenirea matusii dupa dinsu din casa respectiva si cum se face impartirea in cazul in care fratii ataca (si mai este ceva care nu inteleg este o limita de 6 luni dupa deces sau asa ceva) Va mutumesc pentru raspunsuri !!