avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1758 soluții astăzi
Forum Activitate ioana2222

Activitate ioana2222

Fara a avea vre-o problema ulterior? ma gandesc ca desi in perioada de preaviz imi pot lua concediu de odihna , de data aceasta este un pic altfel.
Cererea mea de concediu este deja inregistrata si aprobata la sediul firmei de acum o saptamana iar eu demisia intentionez sa o scriu exact in prima zi de concediu.
As dori sa stiu daca imi pot depune demisia in cazul in care sunt deja in concediul de odihna. precizez ca am de gand sa respect cele 20 de zile de preaviz stipulate in contractul de munca.Ca sa fiu mai explicita incepand cu data de 1 pana pe data de 3 am concediu de odihna si as vrea ca tot de data de 1 sa imi depun demisia cu preaviz de 20 de zile. este ok ceea ce vreau sa fac sau este legal?
Răspuns la discuția Demisia neacceptata de angajator
Va multumesc pentru raspunsul promt.
As dori sa stiu daca se poate in cazul in care demisionez sa spunem cu data de astazi iar in urma cu o luna s-a facut un inventar in magazinul in care lucrez si s-au gasit un numar de produse lipsa ;iar valoarea care imi revine de plata este de 3000 lei, sunt obligata sa le platesc aceasta suma?( nu am semnat nici un proces verbal de predare primire sau pentru gestiune dupa acest inventar, iar stocul produselor s-a reglat ulterior si asteptam factura pentru lipsuri dar care este pe magazin , nu pe pers).
Va multumesc
Buna ziua,

As dori sa stiu ce se poate intampla in cazul in care eu ca si angajat al unei societati imi depun demisia la sediu firmei si aceasta nu imi este acceptata din motivul - neplatii lipsei la inventar( neclarificandu-se clar de unde provin ac lipsuri - -fiind obligata sa le platesc dupa spusele patronilor) :(