avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 749 soluții astăzi
Forum Activitate 1900toamna

Activitate 1900toamna

Răspuns la discuția Situatie recuperatori credit
prescrierea unei datorii, alta decat relatia cu statul este de 3 ani de la ultima rata platita. in tot acest timp se poate ca cineva, cumva, candva sa mai taie cate o chitanta odata pe an de 1-2 lei... si atunci intelegi ce urmeaza... referitor la cei de la recuperari, sa fiu in locul tau as fi 100% linistit/a, nu au ce face, umbla numai cu amenintari ieftine si cu antete de jumatate de pagina.
nu este nici o legatura intre cm3 si cp. practic este imposibil sa nu ai trecuti kw in acte, teoretic e posibil orice :)
Buna ziua. In perioada 2009-2011 am depus in numele unui CAR cateva dosare de executare silita simple la un Executor Judecatoresc. Spre sfarsitul anului 2011 Executorul si-a inchis pravalia si mi-a pasat toate dosarele unui alt Executor. Acesta din urma nu a facut absolut nimic cu aceste dosare si sunt aproximativ 2 ani, cred ca praful are deja cativa milimetri pe dosarele mele. Am insistat telefonic de nenumarate ori sa "stearga praful" de pe ele insa totul a ramas doar la nivelul unor convorbiri in eter. De aproximativ un an lucrez cu un alt Executor foarte bun, sunt foarte multumit de el insa nu doreste sa lucreze pe acele dosare deoarece spune ca nu lucreaza peste dosare care au fost lucrate deja de colegi de ai lui si personal ii dau dreptate. Ce pot face in situatia asta? M-am saturat de insistat la Executorul nr. 2 si doresc sa fac o sesizare sau poate imi sugerati sa procedez altfel? multumesc
un nou examen se poate da dupa un an de la ramanerea definitiva a hotararii si nu dupa +2 ani de incercare
Buna ziua. Ma numesc Bogdan, sunt abonat de ceva timp la Newsletter ul dvs unde primesc as putea spune cam tot ce poate interesa pe cineva (lucrez in domeniul contabilitatii) din diverse domenii de activitate. Deci (fara deci) personal va multumesc ca existati si va urez sa o tineti la fel foarte multi ani de acum incolo! Apelez la dvs. cu o intrebare: Acum 2 ani am avut un accident de circulatie in urma caruia in anul 2013 am devenit pieton cu acte in regula (mi-a fost anulat permisul de conducere). In noiembrie 2012 mi-am cumparat un moped (masina fara permis), am circulat cu ea 3 luni apoi a venit celebra lege prin care obliga toti mopedistii sa detina un permis de conducere categoria AM sau + in atare conditii am devenit iarasi pieton ( ultima dovada de circulatie mi-am scos-o in iunie 2012). Acum cateva zile un amic mi-a spus ca zilele trecute s-a dat drumul la mopedisti sa circule pana in ianuarie 2014 cu vechiul atestat (detin unul). Am rascolit doua zile tot (aproape tot) internetul dupa noua lege insa nu am gasit nimic. Rog pe cineva daca stie sau a auzit de asa ceva sa-mi dea un link sau ceva mai multe detalii. Va multumesc anticipat!