Forum Discuţii juridice Executare silită Dosare executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Dosare executare silita

Buna ziua. In perioada 2009-2011 am depus in numele unui CAR cateva dosare de executare silita simple la un Executor Judecatoresc. Spre sfarsitul anului 2011 Executorul si-a inchis pravalia si mi-a pasat toate dosarele unui alt Executor. Acesta din urma nu a facut absolut nimic cu aceste dosare si sunt aproximativ 2 ani, cred ca praful are deja cativa milimetri pe dosarele mele. Am insistat telefonic de nenumarate ori sa "stearga praful" de pe ele insa totul a ramas doar la nivelul unor convorbiri in eter. De aproximativ un an lucrez cu un alt Executor foarte bun, sunt foarte multumit de el insa nu doreste sa lucreze pe acele dosare deoarece spune ca nu lucreaza peste dosare care au fost lucrate deja de colegi de ai lui si personal ii dau dreptate. Ce pot face in situatia asta? M-am saturat de insistat la Executorul nr. 2 si doresc sa fac o sesizare sau poate imi sugerati sa procedez altfel? multumesc
se poate face inclusiv contestatie la executare daca executorul nu face ceva ce ar trebui sa faca.