Forum Discuţii juridice Executare silită Salariata salariatul contestatar si unitatea tert ...
Discuție deschisă în Executare silită

Salariata salariatul contestatar si unitatea tert poprit se alfa ...

Salariata salariatul contestatar si unitatea tert poprit se alfa in proces iar salariatul cere copii ale documentelor, i se pot da sa le poate consulta la dosar?
Le poate studia si la dosarul cauzei.
acest lucru i-am sugerat si eu, insa insista si face mult tambalau
Nu-l băgați în seamă. Documentele are dreptul să le studieze la arhiva instanței unde se afla dosarul. Dacă face mult tămbălău, puteți sa-l avertizați că chemați poliția.

Aveți obligația ca terț poprit, să-i dați debitorului, numele executorului judecătoresc, adresa și nr de telefon, și eventual adresa de email, si sa ia legătura cu executorul.
Dapix, utilizator
dosarul de execurae se afla la executor, tertul, nu are legatura cu executarea lui.
poate ar trebui sa dati ceva detalii.
de ce se judeca salariatul cu tertul?
Angajatorul, in urma adresei de infiintare poprire, a inceput retinerea si virarea sumei in contul indicat de organul de executare. Intre timp, salariatul a actionat in instanta CAR ul, executorul judecatoresc si dupa vreo doua luni, l-a introdus si pe angajator, ptr ca, deh, se conformeaza legii si ii ia bani multi....Pana la primul termen pentru tert, care e zilele urmatoare, poprirea s-a si sistat ca urmare a adresei executorului, Insa, angajatul nu stie ce "s a scris" in intampinare si vrea copie de la serviciu pana la prezentarea in instanta