avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 407 soluții astăzi
Forum Activitate elenalagan

Activitate elenalagan

Răspuns la discuția infiere- cetatenie
mersi de raspuns
Buna ziua

Daca o persoana cu cetatenie straina in varsta de 25 ani este infiata legal de un cuplu din Romania ,persoana in cauza va putea primi cetatenie romana sau nu?
titlu european executoriu?si daca cetatenie a doua nu face parte din cele ale uniunii europene?cum se aplica titlul european executoriu intr-o tara non ue?
pai daca is pe numele fratelui meu?si da pot munci in alta parte ca am dubla cetatenie.
pai asta am precizat ca nu detin niciun bun prorpietate privata,imi iau hainele de pe mine?
stiu ca termenul de prescriptie este de 3 ani,intrebarea mea fiind cum pot face executarea silita?daca as avea un job in Romania da s-ar deduce 13 din salar,dar in cazul in care nu am niciun venit?
mersi de raspuns
buna

am aplicat anul asta pentru un program studentesc de munca sezoniera in Grecia,la firma data am semnata contractul de munca si contractul de prestari servicii unde era precizat cat costa programul.Din motive personale nu am putut pleca,mi-am pierdut si biletu de avion in felul acesta.Acum am primit de la firma x o notificare precum ca in 7 zile sa platesc costul programului daca nu ,ma vor da in judecata si voi plati cheltuielile de judecata avocatul si executarea silita.Eu precizez ca nu detin bunuri imobile su mobile,am buletinu facut pe adresa unui prieten,intrebarea mea este cum ma pot sili sa platesc?daca eu nu am niciun venit fiindca nu lucrez,fac puscarie?