avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1441 soluții astăzi
Forum Activitate Popa_Dumitru_Daniel

Activitate Popa_Dumitru_Daniel

Răspuns la discuția Conducere fara drept!
Cei de la Politie mi-au spus ca imi fac propunere pentru N.U.P. Pot afla daca au facut aceasta depunere la dosar?
Răspuns la discuția Conducere fara drept!
Am inteles...Am fost audiat in urma cu 2 luni cu aproximatie.. De cand am fost audiat si am depus probe nu am mai primit nici un raspuns
Buna ziua! In data de 16.06.2013 am facut greseala de a ma urca la volan dupa ce permisul il predasem pentru acumularea de puncte si am fost prins.Au intocmit dosarul de cercetare penala si din acea zi pana in ziua de azi tot astept sa se rezolve ceva. Am fost la tribunal si mi-au spus ca dosarul este in lucru la IPJ din data de 25.06.2013 si in data de 05.08.2013 - I.U.P. Ma puteti lamuri ce se intampla cu dosarul?De ce oare il tin asa de mult si nu il trimit in Instanta?
Multumesc frumos pentru informatii. Inca astept sa primesc acasa invitatia pentru audieri
presupun!
Dar intre timp dupa axpirarea suspendarii acesta imi poate scoate o dovada cu drept de conducere pe timpul anchetei?
Buna seara! In urma cu cateva saptamani am primit acasa o scrisoara in care ma anunta ca am acumulat 15 puncte si ca trebuie sa predau permisul de conducere in timp de 5 zile, zis si facut! La aproximativ 3 zile dupa ce am predat permisul am facut cea mai mare greseala de a ma urca din nou la volan si am fost prins! Mi-a fost intocmit dosarul de cercetare. La 1 saptamana jumate am primit o alta scrisoare in care ma anunta ca dreptul de conducere mi-a fost suspendat de la data de cand am predat permisul! Acum intrebarea mea este catre Dumneavoastra Domnilor Avocati in asemenea cazuri exista posibilitate sa imi dea la dosar NUP? Am sanse sa imi recapat dreptul de a conduce fara o anulare? O seara buna! Va multumesc!

Daca a mai fost cineva in situatia mea si a rezolvat-o il rog sa imi scrie aici cum a procedat!