avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 636 soluții astăzi
Forum Activitate doina_i

Activitate doina_i

Răspuns la discuția schita cadastrala
Dar are schita cadastrala inregistrata la OCPI,dar nu vrea sa o respecte
Cum pot sa-l oblig pe vecinu sa-si respecte schita cadastrala facuta de el
Discuție pensie de boala
Buna ziua,
As vrea sa stiu cum ma pot pensiona de boala in cazul in care nu lucrez in acest moment.Mentionez ca ma incadrez cu boala de care sufar in gradul 3,si am ani necesari de cotizare corespunzatori varstei.In cazul acesta mai trebuiesc concedii medicale consecutive??
Răspuns la discuția revendicare teren
In baza legii 18/1991 am mai revendicat niste terenuri in termen legal,cu aceste terenuri intrand in colectiv bunicul meu,terenuri pe care mi s-a emis TP,dar recent am descoperit intamplator ca in registrul agricol mai imi apar inca 3 terenuri de care nu stiam,din moment ce am facut o cere ,comisia de stabilire a fondului funciar nu trebuia sa ma improprietareasca cu toate terenurile cu care bunicul a intrat in colectiv?
Răspuns la discuția revendicare teren
Si in instanta as avea sanse ,mentionez ca nu am alte acte decat registrul agricol?
buna ziua,
as vrea sa stiu daca in baza registrului agricol de intrare in Colectivizare pot revendica un teren?
Răspuns la discuția mostenire
teren in valoare de aprox 200000E
Răspuns la discuția accepatre succesiune
nimic nu o sa i se intample ca traim in romania.
Răspuns la discuția accepatre succesiune
avea contract si testament facute in aceeasi zi in 1995,iar succesiunea a facut-o in anul 2000 in baza unei declaratii data de un martor(fratele sotiei lui) in fata notarului ca defuncta a avut un singur fiu,adica pe el.Nua fost mentionat nici testamentul nici contractul de intretinere.
Răspuns la discuția accepatre succesiune
trebuia sa fiu citata la succesiune?