avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 990 soluții astăzi
Forum Activitate raduana

Activitate raduana

Bună ziua.
Pentru a construi un foișor și o magazie este nevoit de autorizație de construcție, proiect?
Care sunt demersurile necesare pentru a fi în legalitate?
Mulțumesc
Era drum judetean, masina nu era in mers, era parcata pe dreapta si cu luminile de avarii, special pt. a se vedea. Chiar in raportul politie a fost scris ca era parcata regulamentar.
Copilul (minor), a avut contuzii, eu si sotul la fel, documentele( rezultatele) au ramas la spitalul Floreasca, respectiv Grigore Alexandrecu pt. copil.
Mai am o intrebare, este normal sa se i-a declaratia in alb? Sotului si soferului cu care am fost l-i s-a luat declaratia in alb?
In cat timp se poate schimba declaratia si unde trebuie, la sectia din Urziceni unde a fost inregistrat accidentul sau se poate si in Bucuresti?
Va multumesc pentru raspunsuri.
Buna ziua. In data de 02.05.2016, am avut un accident rutier(masina era oprita regulamentar pe dreapta, cu avarii) si din spate am fost acrosati vreo 10 metri.
Am fost la politie pt. declaratii, dar fiind foarte socati si speriati in declaratie a spus ca nu dorim daune morale (fiind si cu copilul minor, ne interesa sa ajungem mai repede la spital). Acum se mai poate schimba declaratia, se mai pot cere daune morale?
Buna ziua. Doresc sa stiu daca parintii pot vinde unuia dintre copii (sunt 4), un teren , fara acordul celorlalti? Sau pot sa faca acte de mostenire fara a fi informati ceilalti ?
Este diferenta intre ,,SPAGA " si bani de banchet, de robe , de ultimul clopotel si chiar de protocol.
Copilul meu nu a dat nici macar banii de protocol fiindca nu am avut de unde sa-i dam .
Lucrez in institutie de invatamant superior si sa stiti ca si aici avem ca protocol apa atunci cand supreveghem .
pentru domnul mariustec
sa stiti ca nu toti copii trebuiesc catalogati la fel. Daca copilul dvs. ar invata bine si ar fi tratat la fel v-ar place?
In acesta scoala s-a facut carte, chir daca unii vor sa denigreze acest liceu ,altefel nu aveau rezultate internationale.
NU TOATA LUMEA E SPAGARA .
CU DOI COPII SI CU SALARIU DE 1600 RON PE FAMILIE NU AVEM CUM SA DAM SPAGA , SI NICI NU E NEVOIE.
Eu doresc sfatul unui expert ( avovat).
Buna ziua.Sunt parinte al unui elev de la Liceul Dimitrie Bolintineanu, promotia 2013
Doresc sa stiu daca putem sa dam in judecata pentru privarea de libertate si tot ceea ce s-a intamplat in acea saptamana. Avem vreo sansa de reusita? Suntem un grup de parinti care vrem sa dam in judecata.
Nu trebuiesc toti copii tratati la fel , mai ales ca sunt copii buni cu rezultate bune la invatatura ,cu burse de studiu.
Va multumesc.