avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Activitate Ilonamax

Activitate Ilonamax

Multumesc mult. O zi placuta va doresc.
Lichidarea a fost fara lichidator....eu am depus pentru prelungire ccc cu copia certificatului de radiere. Exista posibilitatea sa intampin probleme din cauza modului de desfasurare a dizolvarii si lichidarii firmei? Multumesc
Multumesc mult pentru raspuns. Copilul este incadrat ca grad grav de handicap din aprilie 2013. Nu stiam daca se poate prelungi in situatia in care firma la care lucram, a fost dizolvata in octombrie 2012 . Din raspunsul d-voastra inteleg ca se poate si ca nu ma afecteaza pe mine cu nimic faptul ca ei au inchis firma nefiind in situatie de faliment, ci au facut dizolvare la cerere si lichidare, simultan
Se poate prelungi concediul de crestere al copilului daca firma la care am lucrat a fost dizolvata voluntar si lichidata simultan?
Multumesc mult!!!!
Buna...Sunt in concediu pentru cresterea copilului pana la 2 ani si vreau sa-l prelungesc pana la 3 ani, pe baza gradului de handicap rezultat in urma unei interventii pe cord deschis, dar firma la care am lucrat a fost lichidata in august 2012. Pentru prelungire, trebuie sa depun la dosar o dovada de radiere a firmei. Angajatorul ma tot amana de doua saptamani, iar de cateva zile nici nu mai raspunde la telefon, iar timpul trece...copilul are 1 an si 11 luni. As punea obtine dovada de radiere din alta parte? Va multumesc anticipat pentru raspuns.