Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Prelungire concediu crestere copil; firma radiata
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Prelungire concediu crestere copil; firma radiata

Buna...Sunt in concediu pentru cresterea copilului pana la 2 ani si vreau sa-l prelungesc pana la 3 ani, pe baza gradului de handicap rezultat in urma unei interventii pe cord deschis, dar firma la care am lucrat a fost lichidata in august 2012. Pentru prelungire, trebuie sa depun la dosar o dovada de radiere a firmei. Angajatorul ma tot amana de doua saptamani, iar de cateva zile nici nu mai raspunde la telefon, iar timpul trece...copilul are 1 an si 11 luni. As punea obtine dovada de radiere din alta parte? Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Mergeti la Registrul Comertului in raza caruia firma a avut inregistrat sediul social si poate reusiti de acolo sa aflati cum sa procedati.
Multumesc mult!!!!