avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Activitate xelu19

Activitate xelu19

cei de la casa de pensii mi-au spus ca ar trebui sa apar la ei in evidente chiar daca societate nu a platit si este restanta
buna ziua ,
am contract de munca din data de 14.03.2014 pana in prezent la o societate comerciala . Astazi am obtinut o adeverinta de la Casa juteteana de Pensii privind datele necesare determinarii stagiului de cotizare si a punctajului mediu si in adeverinta din 03.2014 nu mai figurez . Practic de cand am contract de munca la aceasta societate nu am mai contribuit numic la pensie . Ce pot sa fac ca nu e normal sa lucrez din 2014 si sa nu figurez cu nici o contributie ?
Răspuns la discuția Contract de Munca
multumesc pentru raspuns
Buna ziua,
Am in contractul de munca urmatoarea clauza : "in cazul in care salariatl/ angajatul reziliaza contractul individual de munca inauntrul termenului de 2 ani, se oblia la daune-interese corespunzatoare prejudiciului pe care l-a produs angajatorului. Intrebarea mea este : Daca plec in mai putin de 2 ani de zile ce se poate intampla mai exact
Specific facptul ca angajatorul nu m-a trimis la nici un curs pe bani lui pe durata contractui.
Multumesc Anticipat