avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Activitate iris2000

Activitate iris2000

Executorul judecătoresc trimite adrese de înființare proprie la 8 ani după hotărârea de încuviințare. Are atașate procese verbale de cheltuieli suplimentare din 2013 și 2017 pe care eu nu le-am primit. Iar citația este însoțită de toate aceste procese, contractul de credit și hotărârea fără plic. Asa cum se trimiteau înainte de întrarea legii cu protecția datelor personale. Pot face contestație acum dacă am plătit și eu și giranți atunci? Suma este aceeași din hotărâre. Și dacă avea voie sa trimită hârtiile fără plic. Mulțumesc pentru atenția dumneavoastră!
In timpul concubinajului am renovat casa in care am locuit si am mobilat-o.Cand ne-am despartit am aflat ca nu era casa concubinului si era a fiului lui(i-o vanduse inca din anul 2000 cand copilul era minor).Mentionez ca toti au spus ca este casa concubinului,toate avizele si aprobarile pe care le-am scos,precum si contractele la utilitati au fost pe numele concubinului(ceea ce m-a si indus in eroare crezand ca este proprietatea lui).Acesta este plecat din tara in acest moment,copilul care intre timp a devenit major,a venit si a spus initial ca-mi restituie bunurile din imobil si ca atunci cand va vinde casa vom vedea ce facem cu banii investiti de mine, iar dupa nu a mai vrut sa discutam spunandu-mi ca nu am nici un drept acolo,a schimbat toate ialele si a spus ca nu-l intereseaza ca acolo sunt investiti banii mei.Profita de faptul ca mama lui este judecator(Ea a fost si tutorele copilului..am aflat dupa aceea cautand atat declaratia ei de avere si gasind si o copie a contractului de vanzare cumparare),si spune ca nu ma pot pune cu ei.Mentionez ca atat bunurile la bunurile din imobil cat si la materialele folosite la renovarea casei am acte pe numele meu si martori care pot spune situatia.valoare imibilului cred ca a fost triplata datorita acestor investitii.Se poate face ceva pentru recuperarea bunurilor?..exista un caz de abuz de incredere sau inselaciune..sau doar in civil?