avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 993 soluții astăzi
Forum Activitate cristian1D

Activitate cristian1D

Buna ziua,


Am si eu o mare rugaminte la dumneavoastra: am avut urmatoarea intamplare: m-am dus sa-mi fac manichiura la o tipa acasa (la care in ziua respectiva au mai fost poate 10 persoane daca nu mai bine), dupa care m-am trezit cu citatie de la politie ca i-a disparut un ceas din casa.(un ceas care era pus pe o polita in baie iar ea sustine ca nu au intrat in baie decat ea, sora acesteia si vreo 2 prietene si ca singura persoana straina as fi fost eu).In urma solicitarii am mers sa dau declaratie la politie iar acestia mi-au recomandat sa fac un test poligraf (pe care l-am acceptat intr-cat nu sunt vinovata).Ce ma sfatuiti sa fac ? Va multumesc!
Multumesc mult.
Am inteles nu am nici un drept. Oricand se poate invoca faptul ca firma este pe pierdere si hai sa dam oamenii afara. Tot pe timp de criza am fost angajat.
Multumesc mult pt raspuns. Trebuie sa plec din tara
Buna ziua.Va rog mult sa ma ajutati cu ceva informatii.Lucrez intr-o companie din bucuresti cu mai multe sucursale in tara, eu sunt in sucursala din Ilfov.De cateva zile am primit decizia de restucturare individuala in baza art. 65-67 si 75,77 din legea 53/2003. Motivele fiind: criza economica, reorganizarea etc.
Eu in C.I.M sunt denumit ''Agent vanzari cor 341904, iar in decizie ''responsabil Contracte cor :332203
La alte sucursale au facut restructurari colective.

Vreau sa stiu ce drepturi am in acest caz, in afara de somaj.
Mentionez ca nu am trecute in contract salarii compensatorii.
Stiu ca trebuia sa imi ofere o lista cu posturile vacante din companie.

Va rog fumos sa ma ajutati, imi este imposibil sa cred ca nu exista nici un drept in tara asta.