avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Activitate Maria06

Activitate Maria06

Răspuns la discuția Acord parinte
In 2008.
Răspuns la discuția Acord parinte
In sentința de divorț nu este specificat acest lucru.
Discuție Acord parinte
Bună ziua, am nevoie de o lămurire în situația urmatoare: în cazul în care, prin sentință definitiva și irevocabila, copilul îmi este încredințat mie pentru creștere și educare, mai este nevoie de acordul tatălui pentru a putea părăsi țara cu copilul?
Mulțumesc
Răspuns la discuția Contract protecția muncii
Înțeleg ca am doua opțiuni :ori fac contract, ori fac cursul?
Bună seara.
Sunt Pfa și urmează să-mi deschid un salon de înfrumusețare. Este obligatoriu sa fac contract cu cu cineva care sa facă instructaj pentru securitatea muncii, în cazul în care nu am angajați?
Mulțumesc
Răspuns la discuția Anulare amenda rovinieta
Vă rog foarte mult sa ma îndrumați..
Răspuns la discuția Pensie alimentara
va multumesc pentru raspuns. As vrea sa stiu cum procedez in cazul in care nu stiu unde lucreaza fostul sot,nu stiu unde locuieste..deoarece nu pastram legatura
Răspuns la discuția Anulare amenda rovinieta
Pot face acest lucru chiar daca au trecut cele 15 zile in care aveam dreptul de a depune plangere?
Buna seara,
Va rog sa ma ajutati in urmatoarea situatie:
Cum pot cere anularea amenzii pt lipsa rovinietei in cazul in care PV a fost primit prin posta,acesta nefiind semnat de un agent constatator?

"Şoferii care primesc acasă amenzi de la CNADNR pentru neplata rovinietei nu mai sunt obligaţi să plătească sumele pretinse. Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie a admis, marţi, 17 februarie, un recurs în interesul legii formulat de Avocatul Poporului, ca urmare a petiţiilor transmise de cetăţeni. Astfel de documente au fost declarate nule, pentru că semnătura electronică nu este legală."

Va rog sa-mi spuneti care sunt pasii de urmat.
Multumesc
Răspuns la discuția Pensie alimentara
Multumesc pentru raspuns,vreau doar plata pensiei de acum inainte si majorarea ei.As vrea sa stiu cum trebuie formulata cererea