avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters297737

Activitate ContSters297737

Da,dar la momrntul respectiv(am si mesaje pe telefon),imi zicea ca a venit doar pt faptul ca tinea la mine.Tin sa preciz ca atunci cand a venit,nu mai eram impreuna,el crezand ca daca face acest gest,ne vom impaca!Eu nu am scris nici macar un cuvant despre faptul ca ii voi inapoia banii sau el nu mi-a pretins nici un leu la momentul respectiv,crezand ca ma voi intoarce la el!Am pastrat contactul cu el doar din simplul fapt ca am considerat ca a facut acest gest dar cand am vazut ca nu am cu cine si insista sa ma reintorc cu forta la el,am intrerup orice legatura.El,ca razbunare,a zis sa ii inapoiez banii cheltuiti pt mine ca daca nu o sa fiu cu el,pt ce sa ramane el asa???Asta este totul.Nu i-am promis nimic in scris,nu mi-a cerut nimic.Acest lucru s-a intamplat la 2-3 luni knd eu am vrut sa inchei orice contacte cu el,a fost ca un fel de razbunare!
Răspuns la discuția Renuntare drepturi parintesti
este o poveste lunga...ideea este urmatoare,k eu chiar nu mi-am dorit acest copil..am avut menstruatie pana la 6 luni iar apoi nu am mai putut face avort...fiind fetita,nici burta nu crescuse.....nu era momentul sa am un copil.am avut numai de suferit din aceasta cauza...pensie alimentara nu ma deranjeaza sa platesc.bani oricum ii trimit lunar fara sa fie stabilit ceva in instanta.va multumesc pt raspuns!
eu l-am rugat pe fostul prieten sa vina sa ma ia din italia pt ca nu aveam bani sa plec de acolo.i-am cerut pe messenger sa faca el rost si sa vina.si-a amanetat masina si nu a avut pretentii sa ii dau banii inapoi.dupa 3-4 luni nu am mai dorit sa am nici un fel de legatura cu el si drept razbunare imi cerea banii inapoi.i-am dat jumate din suma si si-a scos masina din amamnet.acum imi trimite mesaje de amenintare sa ii dau si restul de bani k nu o sa ma lase asa.eu nu am de unde sa ii dau.nu l-am obligat cu nimic,doar l-am rugat.a zis k are conversatiile scoase la imprimanta si le foloseste ca dovezi.va rog din suflet sa imi raspundeti daca sunt probe in instanta si daca sunt obligata sa ii inapoiez acesti bani in conditiile in care el a dorit sa ma ajute!multumesc!
doresc sa renunt la drepturile de mama deoarece am grave probleme cu tatal copilului,nu suntem nici casatoriti.....si nici nu am posibilitatea de a creste acest copil!va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi.profita din plin de faptul k sunt mama copilului si imi cere bani si alte favoruri si ma santajeaza.tin sa precizez k acest copil a locuit inca de la nastere cu tatal.l-am vazut doar de 3 ori in 4 ani!