avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 577 soluții astăzi
Forum Activitate rafaell222

Activitate rafaell222

Răspuns la discuția Alcoolemie peste 0,80
deci sfatul dvs pt mine ar fi sa stau linistit sa-mi mentin declaratia si atat?fara sa mai incerc sa cer o recalculare ,ca oricum ar fi in zadar...?
dar oare in cazul meu este posibil sa scap doar cu suspendare?
buna ziua!asi dori daca se poate un sfat.au ajuns probele de sange...cu o valoare de 1.la prima proba si 0,85 la a doua proba.credeti ca ar fi cazul sa cer o recalculare?sau ce sa fac?va multumesc anticipat celor care vor sa imi dea vreun sfat
Răspuns la discuția Alcool la volan = anulare permis?
va multumesc f mult pt sfaturi,sper cumva sa iau doar suspendare 3 luni si amenda oricare ar fi ea...tot mai bine ar fi decat anulare.
Răspuns la discuția Alcool la volan = anulare permis?
va multumesc mult....o sa optez pt varianta de a avea un avocat...pt ca neavand niciodata probleme legate de o cauza penala nu cred ca pot rezolva singur toate acestea.recalcularea de exemplu..o pot cere eu?sau tot de un avocat?si inca ceva:ma sfatuiti sa imi achit eu acele probe de sange?
Răspuns la discuția Alcool la volan = anulare permis?
se asteapta prelevarea probelor de sange apoi mi se va comunica (cred)decizia...prelevare pe care eu trebuie sa o suport daca vreau ca dosarul sa mearga mai repede.altfel tre sa astept 3-4 luni mi s-a zis..ma gandeam ca poate asi avea cumva sanse sa scap cu suspendare pe 3 luni...
buna ziua.am o problema care ma streseaza f mult.in urma cu 2 zile am fost prins la volan dupa ce am baut cateva pahare cu vin.rezultatul la etilotest a fost de 0,50 in aerul expirat.am fost dus la spital pt recoltare de probe de sange.2 la interval de 1 ora cred.care vor fi consecintele?am sanse sa scap de anulare?ce trebuie sa fac?ajutati-ma va rog