avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 946 soluții astăzi
Forum Activitate Carlene

Activitate Carlene

Am luat legatura cu un cadastrier. Noi am avut proces cu respectiva persoana(vecina). Femeia care ne-a vandut noua a vandut si lor si din casa pe care am cumparat-o primi si din teren. Noi am castigat in instanta fiind primi cumparatori. Nedumerirea mea este ca in hotarare este precizat ca beciul este al ei desi este sub proprietatea mea. Intrebarea fiind "casa mea este in aer?" . Cum as putea sa rezolv problema?
Casa este cumparata de mama mea.
Va multumesc pentru raspunsuri anticipat.
va multumesc frumos!
Buna seara. As vrea si eu un sfat/parere intr-o problema.
Acum 30 ani am cumparat un imobil cu teren cu toate actele in regula. Cea care mi-a vandut mie a mai vandut si altei vecine ulterior beciul( care se afla sub casa mea). Ce ar trebui sa fac? o actiune in constatare sau sa intentez un proces? Cum ar trebui sa procedez?
Sa va explic! Am construit o casa cu aprobari autorizatie de constructie,proiect,etc!
Problema este ca m-am abatut de la proiect cu aproape 10m2. Acum vreau sa construiesc o mansarda din lemn. Am nevoie de autorizatie de constructie din nou?
Ce ar trebui sa fac sa am casa cu actele in regula. Vreau sa precizez ca la primarie casa este trecuta inca in "in constructie" adica nu este finalizata si nu platesc impozit!