avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 656 soluții astăzi
Forum Activitate Fl0r1n

Activitate Fl0r1n

Răspuns la discuția Tentativa furt
va multumesc din suflet. va doresc sanatate si sarbatori fericite
Răspuns la discuția Tentativa furt
multumesc pt raspuns.mi a mai revenit inima la loc..va asigur ca nu se mai repeta asta m a avertizat si domnu' de la la sectie care mi a facut dosarul...totusi..o ultima intrebare.aveti idee cat dureaza pana ..primesc o instintare ceva sa vad eu negru pe alb N.U.P. sau o amenda ? Multumesc
Răspuns la discuția Tentativa furt
da.
Răspuns la discuția Tentativa furt
nu cred ca se pune problema de " impacare" dir magazinului doar a fotografiat produsele.m am oferit sa platesc contravaloarea...aveti idee in cat timp voi primi un plic ceva?? .va multumesc pt. raspuns
Discuție Tentativa furt
Salut.....recunnosc am gresit.am fost prins cand incercam sa ies la casa de marcat cu bunuri sustrase in valoare de 150 lei la kaufland..a venit politia am fost dus la sectie ..toate demersurile.din cate am inteles ma incadrez la tentativa de furt .nu am atencedente nimic nici macar amenda de ratb.cel care a intocmit dosarul a zis ca nu i chiar asa grav si urmeasa sa aflu in viitor daca si ce iese din asta. VA IMPLOR spuneti mi la ce sa ma astept !!!
Răspuns la discuția Acordare Tichete de masa
Multumes mult pentru lamurire.Regulamentul intern nu-l detin de aceea am pus intrebarea.Cu alte cuvinte daca in reg. intern este specificat ca trebuie sa am o luna intreaga pt. a-mi acorda tichetele firma nu are nici o obligatie sa-mi acorde tichetele
Buna ziua.Am o nelamurire legata de acordarea tichetelor de masa.Am lucrat pentru o perioada scurta de timp (2 saptamani) la un mare magazin de bricolaj din Bucuresti cu contract de munca pe perioada nedeterminata,dupa ca mi-am dat demisia doamna de la personal m-a informat ca nu am dreptul la tichete de masa pentru ca nu am "luna intreaga".As vrea sa ma lamuriti care sunt prevederi legale in acest caz.