avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1623 soluții astăzi
Forum Activitate andrei36

Activitate andrei36

o singura data pentru puncte l-am avut suspendat si atunci m-au prins conducand si am stat 5 luni fara el
si imi mai suspenda permisu in continuare sau mi-l da pe loc?
Buna seara, in urma cu 5 luni am fost prins cu permisul suspendat am fost astazi 04.09.2013 la parchet si grefiera de acolo mi-a comunicat verbal ca sa dat rezolutia la dosar cu scoaterea de sub urmarirea penala si amenda administrativa.

Intrebarea mea este platesc amenda si ma duc cu chitanta si cu rezolutia la politie si imi ridic permisul sau imi mai suspenda permisul?
am facut cererea respectiva pentru dovada si procuroru mi,a spus ca o analizeaza si o sa imi trimita rezultatul prin posta,intrebarea mea este nu trebuia raspunsul la rezolutie pe loc?
Multumesc anticipat
de ce credeti ca nu pot rezolva nimic?
Buna ziua,in urma cu 3 luni mi,a fost suspendat permisul pe o perioada de 30 de zile pentru cumul de puncte,si mam urcat la volan si mau prins mi,au intocmit dosar penal si de 3 luni nu am primit nimic,am fost la politie unde este dosaru si mi,au confirmat ca dosaru se afla in cercetari si ca pot sa fac cerere la parchet pentru o dovada de circulatie cu posibilitatea prelungiri intrebarea mea este urmatoarea pot sa fac cerere pentru dovada deodata ce pe dovada mea scrie FARA DREPT DE CIRCULATIE?