Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar penal, scoatere de sub urmarire penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar penal, scoatere de sub urmarire penala

Buna seara, in urma cu 5 luni am fost prins cu permisul suspendat am fost astazi 04.09.2013 la parchet si grefiera de acolo mi-a comunicat verbal ca sa dat rezolutia la dosar cu scoaterea de sub urmarirea penala si amenda administrativa.

Intrebarea mea este platesc amenda si ma duc cu chitanta si cu rezolutia la politie si imi ridic permisul sau imi mai suspenda permisul?
Admin, administrator
La politie mergeti doar cu rezolutia procurorului si cu dovada, nu va intreaba nimeni de amenda.
si imi mai suspenda permisu in continuare sau mi-l da pe loc?
andrei36, utilizator
O sa va spuna acolo, dupa ce verifica situatia dvs, ce suspendari ati avut, cat timp a trecut.
o singura data pentru puncte l-am avut suspendat si atunci m-au prins conducand si am stat 5 luni fara el
Bună ziua am fost și eu prins cu numerele roșii expirate find vorba de 3 zile ma oprit în luna iulie în data de 8 dar pana în prezent nu am primit nimic de la parchet cat ar mai dura?