avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1044 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar penal, scoatere de sub urmarire penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar penal, scoatere de sub urmarire penala

Buna seara, in urma cu 5 luni am fost prins cu permisul suspendat am fost astazi 04.09.2013 la parchet si grefiera de acolo mi-a comunicat verbal ca sa dat rezolutia la dosar cu scoaterea de sub urmarirea penala si amenda administrativa.

Intrebarea mea este platesc amenda si ma duc cu chitanta si cu rezolutia la politie si imi ridic permisul sau imi mai suspenda permisul?
Ultima modificare: Miercuri, 4 Septembrie 2013
Admin, administrator
Cel mai recent răspuns: Kozminel , utilizator 17:54, 7 Septembrie 2017
La politie mergeti doar cu rezolutia procurorului si cu dovada, nu va intreaba nimeni de amenda.
si imi mai suspenda permisu in continuare sau mi-l da pe loc?
Ultima modificare: Joi, 5 Septembrie 2013
andrei36, utilizator
O sa va spuna acolo, dupa ce verifica situatia dvs, ce suspendari ati avut, cat timp a trecut.
o singura data pentru puncte l-am avut suspendat si atunci m-au prins conducand si am stat 5 luni fara el
Bună ziua am fost și eu prins cu numerele roșii expirate find vorba de 3 zile ma oprit în luna iulie în data de 8 dar pana în prezent nu am primit nimic de la parchet cat ar mai dura?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis suspendat numere rosii provizorii expirate stefanromeo stefanromeo Buna ziua , ma numesc stefan romeo catalin , si in data de 27.12.2016 a fost retinut permisu de conducere pentru numere rosii expirate RO , eu astept in ... (vezi toată discuția)
Conducere fara permis si cu numere rosii expirate Iulian111 Iulian111 Pe data de 02.04.2017 un \"prieten\" A condus o mașină cu numere roșii expirate si fara permis (precizez ca era masina lui) l-a oprit poliția si a zis ca ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. DriftingCalibra DriftingCalibra Buna ziua ma numesc Ranetti Victor , sunt din Bucuresti si am 23 de ani impliniti ieri 07.07 :) In urma cu 1 an de zile am plans 3 zile la rand ca am fost ... (vezi toată discuția)