avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 139 soluții astăzi
Forum Activitate filipanamaria

Activitate filipanamaria

buna ziua,as dori sa stiu daca legea imi permite sa am geamurile de la dormitoarele de sus cu vedere inspre curtea vecinului??dar gemuletele mici de la baile de la etaj si parter?:(..multumesc
Răspuns la discuția Poate pierde copilul fata mea?
multumesc pentru raspun,as vrea sa mentionez ca el are un program de vizite de doua ori pe luna...la domiciliu mamei..si cum mama si copilu are domiciliu in madrid..si el sta in germania...
buna seara,fata me a fost casatorita timp de 6 luni.din casatoria lor a rezultat un baiatel...a facut divortul si custodia..fata mea locuieste in madrid,are mutatie si ea si copilu..este ingrijit sanitar..toate actele au fost depuse la dosar...fostul ginere a facut recurs pentru dreptul la vizite..si alt proces unde intreaba ,,unde este locuinta mamei,,....chiar daca la dosar sunt actele cu mutatia...mentionez ca el este in germania..acolo lucreaza..acum intreb are posibilitatea sa o oblige sa se intoarca in romania cu copilu atata timp cat ea are o viata aici in spania?..aici lucreaza:(...
multumesc pentru rspun..as vrea sa va mai intreb ceva,tinand cont ca nu am daramat decat jumate,de la primarie mi a cerut sa o trec toata din beton si nu dn pamant cum era inainte...deci si in situatia asta imi mai trebuiesc toate actele ce mi ati spus?

da am daramat ..doar intreband la primarie..mi s a spus ca o pot face...,ca mai toti din sat au facut la fel..in locul caselor batranesti au aparut case mari si frumoase...nu am primit nici o autoriatie in scris...de la taxe si impozite mi s a spus ca daca o platesc toata din beton nu sunt probleme...asa ca acum asa cum am spus mai sus..as vrea sa intru in legalitate..ca sa nu mai stau cu frica in san..si sa fiu in regula..mentionez ca eu am intabulare si cadastru pe casa veche..din moment ce am facut cu matusa act de donatie...multumesc
buna ziua--aven un act de donatie de la o matusa...cere ne a dat mie si sotului(sotul fiind nepotul ei)...am dobandit o casa batraneasca si terenul in total 1350m....am daramat jumatate din casa batraneasca,jumatate inca este in picioare...si pe parte daramata am construit o casa si am ridicat si etaj......as dori sa stiu ce documente si ce putem face sa intram in legalitate cu constructie.....