avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1665 soluții astăzi
Forum Activitate anacordos

Activitate anacordos

buna ziua.Am incheiat un contract de imprumut cu o persoana fizica ,eu fiind debitorul,contract ce nu e real pt ca in fapt nu am primit bani de la el niciodata,dar am o datorie fata de parinti lui care sant decedati ,si am fost nevoit sa fac cu el acest contract.intrebarea este;se poate contesta un asemenea contract?sau care sant urmarile in cazul in care eu nu pot plati?cum pot demonstra ca acest contract este fals?
Răspuns la discuția Stimulent din concediu de 2 ani?
imi cer scuze pentru neclaritatea cu care am exprimat situatia.Am inteles raspunsul.Daca ma intorc acum la munca ,voi primi stimulentul si pentru perioada dinainte de a inplini copilul un an?sau numai pentru perioada de dupa un an a copilului?va multumesc mult.
buna ziua.va rog sa ma ajutati cu un raspuns.am intrat in stimulent de insertie cu primul copil pana in 31dec 2013,intre timp sa nascut al doilea copilin 02.06.2013si am intrat in concediu pana la 2 ani ,nestiind ca nu pot intra in stimulentul de insertie in munca, inainte ca copilul sa implineasca 1 an.acum are 3luni.intrebarea este;dak ma angajez acum mai beneficiez de ajutor financiar dupa cel deal doilea copil?daca ma angajez si renunt la concediu mai pot intra iar in concediu cand copilul implineste 1 an?mentionez ca am optat pt 2 ani ,pt ca doamna de la primarie ma informat gresit.multumesc mult