avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Activitate Madalina2526

Activitate Madalina2526

Răspuns la discuția Furt calificat
am avut avocat dar degeaba.deci cu NCP sa inteleg ca nu rezolv nimic.am obs ca la multi lea scazut pedepsele de furt de la 4ani la 3 ani cat prevede NCP.se mai poate cere vreo cerere de reevaluare a pedepselor sau mai bn merg pe recurs?va multumesc
Discuție Furt calificat
buna seara sotul meu are 2 pedepse de furt.calificat pt una ia dat 4ani si 6 luni pentru ceallata 4 ani.la contopire ia mai dat din cea de 4 ani 4 luni are o pedeapsa de 5ani in total executati pana azi zi la zi 4 ani.noul cod il avantajeaza cu ceva poate sa fie liberat?la liberarea conditionata ia admiso de doua ori dar ia facut recurs procuratura.se poate face ceva cu NCP?
DACA PT FURTUL CALIFICAT ARRE O PEDEAPSA DE 5 ANI DIN CARE A FACUT 4 ANI ZI LA ZI,NU I SE POATE APLICA LEGEA MAI FAVORABILA?CA AM VAZUT CA ACUM PEDEAPSA DE FURT ESTE DE 3 ANI.VA MULTUMESC ANTICIPAT
Daca sotului i sa facut pt a doua oara recurs de catre orocuratura la liberarea conditionata,acest recurs se va aplica pe legea veche sau va ramanedecizia instantei
Răspuns la discuția Liberare conditionata
Va multumesc
Răspuns la discuția Liberare conditionata
Va mai intreb o chestie odata cu noul cod penal va putea fi eliberat daca din 5 ani de pedeapsa a facut 4 ani zi la zi?
Răspuns la discuția Liberare conditionata
Nu a avut nici un raoport nici o sanctionare nimic.pe 16.01.2014 canb a avut instanta a mai fost cu el un detinut cu raoport neridicat si ia dat drumul......nu vad unde este legea ca dl grefier mia spus ca se aplica dupa o lege si o regula dar nu vad unde este legea.....msg dvs nu lam vazut probabil a fost sters.
Răspuns la discuția Liberare conditionata
Nu am citit tot msg ca erea sters nu a avut nici un raport.....toti imi spun acelasi lucru ca trebuia liberat dar se pare ca nu sa eliberat
Răspuns la discuția Liberare conditionata
Ceilalti care a fost cu el in fapta au iesit de un an si el nu mai iese.....zici ca sta cineva pe capul lui......