Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Furt calificat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Furt calificat

buna seara sotul meu are 2 pedepse de furt.calificat pt una ia dat 4ani si 6 luni pentru ceallata 4 ani.la contopire ia mai dat din cea de 4 ani 4 luni are o pedeapsa de 5ani in total executati pana azi zi la zi 4 ani.noul cod il avantajeaza cu ceva poate sa fie liberat?la liberarea conditionata ia admiso de doua ori dar ia facut recurs procuratura.se poate face ceva cu NCP?
Pe liberare trebuia sa ii angajati avocat la recurs.
Avea sanse mari cu avocat angajat...daca era aparat foarte bine si argumentat...
Acum nu ramane decat sa asteptati o noua liberare...
am avut avocat dar degeaba.deci cu NCP sa inteleg ca nu rezolv nimic.am obs ca la multi lea scazut pedepsele de furt de la 4ani la 3 ani cat prevede NCP.se mai poate cere vreo cerere de reevaluare a pedepselor sau mai bn merg pe recurs?va multumesc