avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 645 soluții astăzi
Forum Activitate doriodann

Activitate doriodann

Declaratiile 112 depuse la ANAF, state de plata pt. conventie civila, dosarul angajatului cu toate actele (banuiesc ca complet). Putem scapa cu un avertisment?

Am avut control de la ITM si inca nu am primit procesul verbal suntem pasibili de amenda?
Buna seara,

Va rog sa-mi spuneti daca exista un termen de prescriere a unei contraventii.
La o asociatie de proprietari am avut o conventie civila la femeia de serviciu dupa care am achitat toate darile la stat: sanatate, pensie , somaj... si in urma cu 8 luni am incheiat contracte de munca. Este adevarat ca daca au trecut mai mult de 6 luni de la angajarea femei de serviciu contraventia se prescrie?
Răspuns la discuția Medierea unui conflict
Pentru recuperare restante, este suficienta informarea sau trebuie sa se prezinte cele doua parti pentru mediere?
Răspuns la discuția Firma administrare imobile
Va intrb deoarece la infintarea unui PF cu activitate de administrare imobile la noi in oras reprezentantul Camerei de comert declara ca este suficienta diploma de bacalaureat fara calificare sau atestare cea ce este ilegal. Lege 230 pevede ca administratorul atrebuie atestat.
Răspuns la discuția Firma administrare imobile
Buna seara,
Pentru infiintarea unei firme de administrare imobile este obligatoriu sa deti un atestat o calificare recunoscuta de minister?