avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Activitate floristan191

Activitate floristan191

stiti cumva in noul cod penal daca se da cu administitie se scade si pedepsele de 7 ani? sau daca se va face 6 luni la an asa am auzit? va multumesc.

va multumesc ma-ti lamurit,dar nu trebuia sa se judece,sa aiba concluzi avocatul meu,sau procuror,cat dureaza acum sa motiveze aceasta hotarare

va multumesc ma-ti lamurit,dar nu trebuia sa se judece,sa aiba concluzi avocatul meu,sau procurorul
dar am inteles ca treaba asta se face doar pe dosar civil pe penal se duce direct recurs si asta e ultima sansa,numai stiu ce sa mai inteleg 2 avocati mi au spus ca asta o fost cererea de revizuire si este ultima si se duce la curtea de apel la recurs si altcineva imi spune ce mi ati spus dumneavoastra,in cazul in care este asa cum spuneti dumneavoastra se intoarce dosarul din nou de la recurs la judecatorie sa se judece fondu la revizuire?
am facut o cerere de revizuire la un dosar penal,am depus la parchet dupa un timp mia dat termen in instanta am avut 1 termen ne-am prezentat si sa dat alt termen la al 2 termen nu sa judecat nimik judecatoarea spunand ca aceasta cerere trebuia sa hotareasca dansa singura,noi am crezut k asa nea spus avocatul ca o sa studieze dansa cererea si dupa aia o sa ne dea alt termen de judecata,acum am intrat pe net si am vazut ca sa respins cererea de revizuire ca inadmisibila si urmand in 10 zile sa fac recurs,intrebarea mea este dc nu ne-am judecat la al 2 termen nu trb sa faca pledoaria avocatul meu? sau acum recursul ajunge la curtea de apel?