avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1002 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua - noul cod penal, pedepse
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua - noul cod penal, pedepse

stiti cumva in noul cod penal daca se da cu administitie se scade si pedepsele de 7 ani? sau daca se va face 6 luni la an asa am auzit? va multumesc.

Alte discuții în legătură

Noul cod penal juanpablosorin juanpablosorin a-s dori sa stiu,daca un mandat de executare a pedepsei cu inchisoarea de 15 ani,pt inselaciune,condamnare ramasa definitiva in anul 1999,dupa intrarea in ... (vezi toată discuția)
Lipsa la libertate dupa noul cod penal 2014 alexia28 alexia28 Pentru lipsirea de libertate în mod ilegal pedepsele erau 3-10 ani, acum vor fi 1-7 ani dupa noul cod penal intrat in vigoare in 1 februarie 2014?si daca o ... (vezi toată discuția)
Va rog un raspuns - aplicarea noului cod penal in acest caz stylev1 stylev1 buna ziua as dori sa ma lamuriti si pe mine cu ceva daca se poate ..sotul meu are o pedeaposa de 7 ani cu executare pentru infractiunea de talharie,el nefiind ... (vezi toată discuția)