avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1831 soluții astăzi
Forum Activitate codrut_c

Activitate codrut_c

Discuție Poprire pe cont
Buna ziua, in 2008 am facut un credit de 10000 euro la banca RBS, pana in 2010 am achitat aproximatix 50% din suma datorata , apoi in urmatorii 2 ani deoarece nu am mai avut serviciu , plateam cate 50 de euro(fata de acolo spunea ca e ok sa dau cat am ....dar defapt ulterior am aflat ca eu plateam penalizari...etc). din 2013 nu am mai platit , iar in 2014 m-am angajat! Acum am aflat ca mi-au pus oprire pe salariu si mai mult decat atat cand am facut creditul , spun ca am de plata tmai mult 10000 de euro.
Pot face ceva ?va rog sa ma ajutati !
buna ziua, am si eu o intrebare in legatura cu un caz de delapidare, este vorba de un prejudiciu de 4000lei si s-a intamplat dupa cum urmeaza; este vorba de 2 mini laptop care au fost recuperate si apoi si platita contravaloarea lor catre firma la care lucram, am si o adresa pe care mi-au dat-o cum ca nu au nici o pretentie din partea mea si ca m-am achitat fata de ei pe care am dus-o la procuror,. vroiam sa stiu la ce sa ma astept, imi e foarte frica, va rog sa imi raspundeti .Si am si recunoscut fapta.