avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate IancuCosmin

Activitate IancuCosmin

Multumesc !
Buna ziua,

In urma unei plangeri contraventionale impotriva unui proces verbal prin care mi se suspenda dreptul de a conduce pe o perioada de 30 de zile, am primit o intampinare prin care mi se aduce la cunostinta motivele paratului de a nu se accepta plangerea.

Mi s-a cerut sa raspund in termen de 10 zile la aceasta intampinare.
Se intampla sa stiti ce anume trebuie sa cuprinda raspunsul meu?

Va multumesc frumos !
Buna seara,


Mi-a fost suspendat permisul de conducere de catre un agent constatator in Bucuresti pentru neacordare prioritate pietoni, nu am semnat procesul verbal si i-am comunicat obiectiile mele.
M-am prezentat a doua zi la Brigada Rutiera pentru a afla daca se poate sa primesc procesul verbal si mi-au zis ca mi-l vor trimite prin posta in termenul legal.Doresc sa contest acest proces verbal la judecatorie, intrebarea mea catre dumneavoastra este daca-mi primesc contestatia fara procesul verbal in dosar?Am sunat la judecatoria sectorului in care mi-a fost ridicat permisul si doamna de la biroul de relatii cu clientii mi-a spus ca nu este neaparata nevoie de procesul verbal, ca in acest caz il vor cere ei de la Brigada Rutiera dar nu prea m-a convins.

Va multumesc !