Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plangere contraventionala-raspuns intampinare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Plangere contraventionala-raspuns intampinare

Buna ziua,

In urma unei plangeri contraventionale impotriva unui proces verbal prin care mi se suspenda dreptul de a conduce pe o perioada de 30 de zile, am primit o intampinare prin care mi se aduce la cunostinta motivele paratului de a nu se accepta plangerea.

Mi s-a cerut sa raspund in termen de 10 zile la aceasta intampinare.
Se intampla sa stiti ce anume trebuie sa cuprinda raspunsul meu?

Va multumesc frumos !
Trebuie sa "demontati" apararile paratului. Punct cu punct. Mult succes!
Prin raspuns la intampinare urmeaza sa raspundeti la fiecare dintre aspectele mentionate de intimata ,incercand sa sustineti si sa probati netemeinicia apararii acesteia
Multumesc !