avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1906 soluții astăzi
Forum Activitate iriairinei

Activitate iriairinei

Buna ziua
O firma din Franța dorește sa subcontrateze lucrări unei firme din Republica Moldova. Având în vedere că nu e in UE, au propus deschiderea unei firme in Romania si sa angajeze moldoveni.
Va rog să îmi spuneți care sunt condițiile legale adică - legislație, taxe, contabilitate, etc.
Va multumesc
Discuție Atributii job
Buna ziua!

Mi se cere sa semnez un raport de evaluare a unei selectii de oferta desi nu am fost numita responsabila cu achizitiile publice.
Pentru a activa in cadrul unui compartiment mai intai de toate ar trebui sa pimesti o decizie de numire si apoi sa ai timp sa te familiarizezi cu procedurile, sa semnezi in cunostinta de cauza si in conformitate cu atributiile pe care le ai? In cazul achizitiilor publice, ar fi nevoie obligatoriu de curs sau sa ma documentez singura, asta in cazul in care voi fi numita. Multumesc
Ma intereseaza cine trebuie implicat in analiza si aprobarea unui act aditional la un contract de lucrari al carui executant a intrat in insolventa si interesele ii sunt reprezentate de un administrator judiciar.

Multumesc