avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 768 soluții astăzi
Forum Activitate CONSTANTINNICU

Activitate CONSTANTINNICU

Este adevarat ca expertul adepus raportulcu 30zileinante de termenuldejudecata,dar nu am cunoscut acest lucru pana latermenulde judecata.Precizez ca la convocarea partil;or iampus in vedere expertuluidesemnat ca solicit sa se respecte hotararea instantei,privind expertul parte si sa ma anunte cand va efectua activitatii in cadrulaceste expertize ,pentru a participa siexpertulparte ,in caz contra pentru ca nu se respecta dreptulla aparare raportul de expertiza intocmit este lovit de nulitate.
Expertu respactiv nu a tinut cont de aceasta cerere dar a depus la instanta osesizare impotriva mea acuzandu-ma ca l-am amenintat.
Pentru moduldefectuos in care a procedat ,partinitor in efectuarea experizei intentionez sa depun plangere impotriva acestui expert.

Unde trebuie sa ma adresez intai la instanta si apoila parchet.?
varog rag urgent o parere
Intr-un dosar civil privind raspunderea patriminiala privind o lipsa in gestiune instanta a aprobat cerea reclamantei de efectuare a unei expertize contabile si cererile partilor l a exoert parte .Pentru efectuarea expertizei eu am solicitate sa fie depuse la dosarlistele de inventariere , atat de la predarea primirii gestiunii cat si de la inventarele anuale , fisele de magazie , procese verbale de receptie .Precizez ca eu nu am semnat listele de inventariere la nuci un inventar, nici procesele verbale de inventariere.In listele de inventariere din 2008au fost mentionate in plus cantitati fictive motiv pentru care am,solicitata efectuarea unui nou inventardar am fost refuzat.
La convocarea partiolor , expertul desemnat arefuzat sa participe la ef expertizei experti parrtilor,pe motiv ca instanta nu a mentionat in adresa de comunicare a obiectivelor ca au fost aprobati experti parte.
La termenul la care a fost depusa expertiza am solicitat acordarea unui termen pentru a studia expertiza celputin a ma consulta cu expertul parte in privinta obiectiunilor dar am fost refuzat de instanta care a si judecat cauza ., si a dat o solutie nefavorabila .
Intreb - este legalcomportamentul expertului desemnat
-instanta a judecat legal
- daca mai pot formula obiectiuni la rapportul de expertiza contabila care ese total gresit atat in ce priveste calculelel aritmetice cat si documentele avute in vedere ?