avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 803 soluții astăzi
Forum Activitate PHUSULAN

Activitate PHUSULAN

Buna ziua,

Caut un avocat pentru vicii ascunse din cauza faptului ca am achizitionat un imobil prin Prima Casa si doresc sa actionez in instanta vanzatorul si sa cer anularea contractului de vanzare-cumparare.
Buna ziua,

Il dau in judecata.Va rog ajutati-ma cu un avocat.
Inteleg.

Eu nu as apela la solutia cu judecata.Singurul lucru de care imi este frica este ca nu se poate repara..adica sa stau tot timpul cand ploua cu apa in casa.

De ce sa nu mai pot proba,urmele sunt inca pe pereti.Am facut fotografii.Am ca martor presedinta de asociatie.

Multumesc inca odata pentru raspunsul propmt.
Va multumesc.

Cum il dau in judecata ? Care este primul lucru ce trebuie facut? Am cumparat apartamentul prin mandatar(fratele proprietarului).Am luat credit prima casa.Credeti ca am vreo sansa sa castig?

Multumesc,
Il pot actiona acum sau dupa 3 luni ? Multumesc mult.Ce probleme sunt daca daca am luat creditul prin prima casa, adica daca castig in instanta cum procedez cu banii?

Multumesc,

Buna ziua,

Am achizitionat acum 1 luna un apartament la et. 9 intr-un bloc de 10 etaje, din anul 1981.Mentionez ca la prima ploaie, am inceput sa am infiltratii in sufragerie si drmitor, la imbinarea dintre perete si tavan.Cand am luat apartamentul nu ploua.Mai mult sufrageria si dormitorul sunt placate cu rigips(mentinandu-se ca s-a efectuat acest lucru pt caldura).

Nu aveam de unde sa stiu ca are infiltratii, iar proprietarul nu mi-a mentionat acest lucru.

Am luat apartamentul cu credit prima casa.

Il pot actiona in instanta pe proprietar ? Am impresia ca am fost pacalit?

Il pot obliga sa restituie banii?

Va multumesc,
Discuție Vicii Ascunse
Buna ziua,

Am achizitionat acum 1 luna un apartament la et. 9 intr-un bloc de 10 etaje, din anul 1981.Mentionez ca la prima ploaie, am inceput sa am infiltratii in sufragerie si drmitor, la imbinarea dintre perete si tavan.Cand am luat apartamentul nu ploua.Mai mult sufrageria si dormitorul sunt placate cu rigips(mentinandu-se ca s-a efectuat acest lucru pt caldura).

Nu aveam de unde sa stiu ca are infiltratii, iar proprietarul nu mi-a mentionat acest lucru.

Am luat apartamentul cu credit prima casa.

Il pot actiona in instanta pe proprietar ? Am impresia ca am fost pacalit?

Il pot obliga sa restituie banii?

Va multumesc,