avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 499 soluții astăzi
Forum Activitate claudiu71

Activitate claudiu71

se poate face un contract de vanzare cumparare pt un imobil dar care sa intru in posesia lui doar dupa decesul tatalui meu?mai concret,,,sa nu fiu nevoit sa impart casa tatalui cu actuala sotie e posibil sa imi faca contract de vanzare dar sa devina al meu abia dupa decesul lui?multumesc...
Răspuns la discuția Dreptul la mostenire
o ultima intrebare va rog...deci actuala sotie primeste 1/4 din 1/2 mama mea primeste 1/2 pt ca nu a facut partajul...iar noi cei 2 copii cat ne revine ca pur si simplu nu ma pricep....:)merci mult pt rasp...
Răspuns la discuția Dreptul la mostenire
multumesc frumos pt raspuns
Răspuns la discuția Dreptul la mostenire
IAR DACA TATAL MEU AR FACE UN TESTAMENT IN CARE NE LASA NOUA COPIILOR TOTUL EA MAI POATE PRIMI CEVA?Sau daca exista alta solutie in care casa sa ne ramna noua copiilor in conditile in care ea nu a contrinuit cu nimic la casa aceea..va multumesc...
Tatal meu are o casa cumparata acum 40 ani impreuna cu mama mea...Acum 18 ani ei au divortat si el sa recasatorit de circa 16 ani....Intrebarea mea este cui revine casa in cazul decesului tatalui meu...Suntem 2 frati ca mostenitori...trebuie sa impartim si cu actuala sotie sau este un bun dobandit inainte de casatoria cu ea si ea nu primeste nimic?va multumesc...astept raspuns...