avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1992 soluții astăzi
Forum Activitate Damada

Activitate Damada

Răspuns la discuția Somatie de plata
Multumesc din suflet pentru lamuriri!Deja am inceput procedura pt instrainarea imobilului.
O zi buna tuturor!
Răspuns la discuția Somatie de plata
Multumesc frumos pt raspuns!
Seara buna!
As dori si eu o lamurire de la cei ce au cunostinte despre cazul meu.in anul 2007 am obtinut un credit de nevoi personale,in baza salariului de atunci.usor,usor am ajuns in imposibilitatea de a mai tine pasul cu ratele ce cresteau constant,de la o luna la urmatoarea.cu ceva efort,in decembrie 2011,am reusit sa achit ultima data o suma ce echivala cca 10 rate.din acea suma,aproximativ 1/3 au fost numai penalizari.nu am mai platit de atunci nicio rata. Ieri,data de 18 oct,a ajuns postasul cu un plic in care eram somat sa achit integral soldul pana la data de 16 oct.Inteleg ca aceste intarzieri se fac deliberat,tocmai pentru ca ei sa castige,sa zicem,un avantaj.In somatia respectiva mi se aduce la cunostinta ca pot fi executat silit.Detin un imobil in egala masura cu fratele meu,care nu este in tara. Deasemenea,mi s-a sugerat sa iau legatura cu ei,in cazul in care nu achit soldul pana la data respectiva. Poate fi dispus sechestru le casa,sau scoasa la licitatie in cazul de fata?
Multumesc frumos pentru atentie!