avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1094 soluții astăzi
Forum Activitate aceeasi_doe

Activitate aceeasi_doe

Răspuns la discuția Plata pensiei alimentare
din pacate, ca in cele mai multe cazuri,de bani se folosesc mamele!unele care nu sunt capabile sa mearga la servici ca au cate un fraier care sa le intretina...si lasati ipocriziile..!majoritatea care sunt in aceasta situatie,nu ar dori sa plateasca pensie alimentara!in plus...credeam ca voi da peste niste avocati care sa ma invete cate ceva ,fara a fi ipocriti,nu peste unii care fac pe moralistii pe aici....cine are nevoie de asa ceva???se pare,insa,ca decat sa-si faca meseria prefera sa vorbeasca verzi si uscate....oare nu si cunosc meseria??!!
Răspuns la discuția Nerespectare program de vizitare
copilul are 13ani
nu am posibilitatea sa o vizitez acolo.asta ar insemna sa stau la hotel,sa dau bani pe drum,etc.ori mie nu mi raman bani nici de paine dupa ce platesc chiria,intretinerea,ratele,pensia,etc...e usor sa spui''du-te acolo!"...
Va rog ,sa-mi spuneti cum sa procedez in cazul in care nu pot respecta programul de vizitare al copilului( desi doresc acest lucru) deoarece minora este stabilita in strainatate impreuna cu mama ei,eu avand program de vizitare o data la 2 saptamani.Cand au plecat nu mi s-a cerut acordul.
Am o fetita dintr o casatorie pentru care trebuie sa platesc pensie alimentara,fetita cu care vorbesc din cand in cand pe o retea de socializare(cand are chef!).Mama ei a dus o in Serbia fara ca eu sa fiu consultat desi am un program de vizita bine stabilit ,program de care sunt privat,dar m-a dat in judecata pentru a se mari pensia alimentara si s-a stabilit sa-i platesc din urma cu un an ,de cand a deschis ea proces ori eu nu mi vad copilul mai deloc.De 3 ani formez o familie impreuna cu o doamna si fiica ei,la a carei crestere contribui.Mi se pare nejusta decizia instantei ca eu sa platesc aceste sume foarte mari catre fosta mea nevasta fara ca macar sa vad pe ce anume se duc acei bani,plus ca aceasta nu lucreaza.Va rog sa-mi spuneti daca exista vreo modalitate de a nu plati acesti bani cu atat mai mult ca acum am alta familie la a carei intretinere nu voi prea putea contribui in aceste conditii.