avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Activitate tipoansid

Activitate tipoansid

Am intocmit o contestatie la judecatorie ca urmare a unui proces verbal al politiei pentru depasirea vitezei.(Nu au vrut sa-mi arate probele ,adica poza radar ,drept pentru care nu am semnat procesul verbal.) Am primit un comunicat adresa....in legatura cu dosarul avind datele de identificare de mai sus,in calitate de petent,va comunicam ca in termen de 10 zile de la primirea prezentei comunicarimsub sanctiunea anularii cererii,aveti de indeplinit obligatiile de mai jos;b.Obligatia de a indica urmatoartele;aratarea dovezilor pe care se sprijina fiecare capat de cerere iar ptr martori,nume,prenume... Depuneti documentele solicitate si inscrisurile doveditoare,cf art 150 NVPC.
C.Obligatia de a achita taxa de timbru de 20 ron.
Nu am inteles ce dovezi sa prezint cind in contestatie eu am cerut prezentarea probelor(fotografie,inregistrari).Am mai mentionat ce este drept ca probele care imi sustin nevinovatia am sa le prezint ininstanta.(Aveam un martor in masina si chitanta de la peco potrivit careia nu aveam cum sa am 96 KM la ora in 15 secunde)
Acum nu stiu ce trebuie sa fac ,nu imi permit un avocat.