avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 907 soluții astăzi
Forum Activitate viorel1998

Activitate viorel1998

Răspuns la discuția Permis suspendat de 4 luni jumate
in aceiasi situatie sunt si eu dar eu il am de aproape opt luni.... nu stiu ce sa fac
am si eu o intrebare,in aprilie anul acesta am fost depistat cu aparatul etilotest si mi-a iesit o alcolemie de 0,49 mgl in aer expirat si de atunci nu mia dat nimeni niciun semn am tot fost pe la politie si nimic...este pentru prima data cand mi se intampla asta,nu am mai avut de aface cu asa cv,va rog frumos dati-mi un sfat orice anume totusi au trecyt 8 luni aproape si nu stiu nimic!va multumesc
Buna seara!
Am si eu o mare rugaminte la dvs d-na avocat,imi puteti spune cum sa procedez la ceea ce am facut?am permisul retinut din aprilie si am condus automobilul sub influenta bauturilor alcolice si fiind testat cu aparatul etilotest mi-a iesit o alcolemie de 0,49 in aer si la sange 1.Nu ma anunta nimeni nimic de atunci si am tot fost pe la politie de m-am interest!imi puteti spune cat timp mai am de asteptat pana imi redobandesc permisul sau ce trebuie sa fac cu situatia asta?am permisul de 7 ani si sunt la prima abatere.
Va multumesc!