avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1724 soluții astăzi
Forum Activitate slick_bdc

Activitate slick_bdc

aici ar fi o problema si anume ca toate stricaciunile provocate in urma ridicarii unei mansarde sunt suportate in primul rand de cei de la ultimul etaj.sunt introduse bare de fier beton prin plafonul celor de la ultimul etaj pt fixarea mansardei.ce drept au asociatia de proprietari si firmele care se ocupa de constructii de mansarde sa provoace distrugeri in apartamentul respectiv.e optiunea fiecaruia daca e sau nu e de acord.cei de la etajele inferioare sunt deoarece nu lor le trec bare de fier beton prin plafon.va multumesc
buna ziua.fiti amabil as dori sa stiu si eu cateva lucruri legate de racordul separat la reteaua de apa.acest racord presupune instalarea unui apometru de clasa C.are dreptul administratora,in momentul in care eu fac racordul separat si implicit imi montez apometru clasa C sa imi mai bage pierderile la apa de pe scara?spuneti-mi va rog exact si alineatul/articolul si ce spun acestea legat de racordul separat.nu mi se pare corect ca sa platesc ce fura altii de vreme ce imi fac racord separat.astept un raspuns.va multumesc . cu repect