avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1004 soluții astăzi
Forum Activitate Cat310

Activitate Cat310

Doamna avocata,este o persoana obiectiva si corecta din cate am vazut.Mi-a explicat clar,ca ea nu poate da procente si ca totul depinde de hotararea instantei,dar ca ea face tot ce poate ptr a ma ajuta.
Normal ca astept ca avocatul care ma reprezinta,sa-mi spuna adevarul,indiferent care...dar nu se poate insela?Sau exista probabilitatea sa nu fi inteles ce vreau eu cu adevarat?.

Asta am sa si fac,daca explicatia dansei de maine nu ma va satisface...

Editat de moderator simonette12- motiv pct.1.3 din Regulament
Ma bazez pe probe solide si martori seriosi care sunt de partea mea..iar tabara adversa..n-au decat un titlu de propietar...si niste minciuni,pe care le pot dezminti prin aceste probe.Maine ma voi intalni cu d-na avocat,sa-mi explice clar,aceasta concluzie a a dansei!
De unde stie un avocat,din prima faza,ca tu pierzi un proces,desi ii prezinti probele,ii explici ca situatia,e practic de partea ta?:(
Multumesc,ptr sfaturi:) Tatal meu a a inaintat proces de evacuare,pe numele meu si al sotului.Nu am ajuns la nicio intelegere din cauza sotiei lui,care vrea neaparat sa obtina casa,ptr nevoile ei.Suma este in jur de 25000 ron,justificata cu chitante,martori.Stiu ca va fi un proces lung,dar nu pot sa ma las mai ales,ca am fost agresata de sotia tatalui meu,fizic,lovindu-ma cu un par in cap,avand nevoie de ingrijiri medicale de urgenta,necesitand 9 zile,cu acelasi motiv,dorinta nebuna de a ocupa cat mai repede casa,fara a-mi restitui banii investiti.Sunt constienta de costul procesului,dar asta este...nu-i pot lasa sa ma calce in picioare,luand totul abuziv,fara nicio participare a lor..decat cu pretentii!!!
Buna seara! Am o problema,pe care,sper ca,aici sa-i gasesc raspunsul.
Tatal meu,vrea sa ma evacueze,din casa lui,proprietate personala,pe motivul ca,noua lui sotie,vrea cat mai mult spatiu.Eu si sotul meu,ne-am mutat in casa tatalui meu,la cererea lui;la timpul respectiv,acum 6 ani,dansul fiind in proces de partaj cu mama mea,casa fiind pusa in vanzare,ptr recuperarea investitiilor facute de mama mea,in timpul casatoriei cu el.El neavand banii necesari,i-am imprumutat noi,suma respectiva,dar fara a face un act la notar,bazandu-ne pe incredere.Tot noi,cu acordul lui,am renovat toata casa,care era intr-o stare deplorabila,asta si din cauza ca tatal meu nu s-a interesat de imobilul aflat in proprietatea dansului,aducand-o intr-o stare foarte buna.Am si 2 copii minori,care au asistat la scandalurile,provocate de dansii(tatal meu si sotia lui),pe motive neintemeiate.Mentionez ca,am toate bonurile fiscale,martori atat din fam mea cat si a sotului,dar si martori neutri,care au fost prezenti,la renovarea casei si care stiu cum era casa dinaintea venirii noastre,in casa.Martori si la scandalurile provocate,cat si dovezi de la Politia Locala,respectiv declaratiile mincinoase,dar si dosarul penal,pe care il are tatal meu,ptr abuzurile fizice si verbale asupra mea.Va rog sa-mi spuneti,cum sa procedez,in cazul in care voi primi sentinta de evacuare,in privinta recuperarii,investitiei din imobilul tatalui meu?
Cat timp dureaza,de la introducerea cererii de evacuare,pana la primirea ei,in cazul meu?
Cat timp dureaza,un proces,de genul acesta?
Va multumesc!:)