avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1870 soluții astăzi
Forum Activitate cotetm

Activitate cotetm

Am si eu o problema de genul cu inchiderea autorizatiei de constructie?
In anul 2011 am inchis autorizatia de constuctie la o casa p+m am platit tot in regula ,dupa un an ma trezesc in posta cu o citatie si imi spune ca in urma controlului curtii de conturi primaria nu a aplicat corect legea x si in legatura cu autorizatia asta de constructie si mai avem mde plata pe langa 400 ron inca 900 de ron.Bine am fost in audienta la primar care nu stia nimic nu se baga etc.
Acum doua zile la financiar cand am vrut sa platesc impozitul la casa m-am trezit ca ma de plata si cei 900 ron plus penalizari.
V-ati intalnit cu asemeneaq cazuri ce este de facut??? in asemenea situatii nu mi se pare corect!
Am si eu o problema de genul cu inchiderea autorizatiei de constructie?
In anul 2011 am inchis autorizatia de constuctie la o casa p+m am platit tot in regula ,dupa un an ma trezesc in posta cu o citatie si imi spune ca in urma controlului curtii de conturi primaria nu a aplicat corect legea x si in legatura cu autorizatia asta de constructie si mai avem mde plata pe langa 400 ron inca 900 de ron.Bine am fost in audienta la primar care nu stia nimic nu se baga etc.
Acum doua zile la financiar cand am vrut sa platesc impozitul la casa m-am trezit ca ma de plata si cei 900 ron plus penalizari.
V-ati intalnit cu asemeneaq cazuri ce este de facut??? in asemenea situatii nu mi se pare corect!
Cu respect!
Va mutumesc din suflet!O zi buna
Intr-o dimineata duceam baiatu la gradinita,urma sa intru pe o straduta laturalnica unde trebuia sa fac stanga de pe banda mea de mers,dar cand m-am incadrat unul cu o masina iesea din parcare cu viteza (acolo este o parcare)si ne-am ciocnit el normal trebuia sa acorde prioritate iesind de pe o strada laturalnica. Asaaaa, a venit sotu,ca sa nu stam sa sunam la politie pentru acest accident unde pana la urma la mine a fost strambata capota,faru spart,aripa stramba pe partea dr respectiv la el la fel pe sg.I-am dat asigurarea [EDITAT] am fost am declarat ca suntg vinovata ca nu m-am incadrat corect (cchipurile) si sa ii dea [EDITAT] bani sa isi faca masina.Dupa cateva 3 zile astia de la asigurari au fost la fata locului au facut foto si mi-au respins dosarul zicand ca nu sunt vinovata . Tipu cica vrea sa ma dea in judecat.Acum intr-o zi m-a sunat si mi-a spus daca tot cei de la [EDITAT] au respin dosarul, sa ma duc la notar si dau declaratie ca sunt vinovata tot eu ... CE E DE FACUT!???