avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Activitate robinzz2

Activitate robinzz2

Discuție Demisie
Ce motiv as putea invoca atunci cand urmaresc anularea unui act redactat de mine in ceea ce priveste demisia? Mentionez ca la momentul redactarii eram in decursul unui tratament dur, ce imi afectase comportamentul. Oare pot face obiectul unui viciu de consimtamant? Cum ar trebuie sa sune un asemenea motiv Va multumesc.
Buna ziua.Am onoarea sa va salut. Am o intrebare legata de un rapsuns la o intampinare. Am depus o actiune de chemare in instanta a unei institutii, vizand o contestatie asupra unei decizii medicale. Aceasta institutia a formulat o intampinare catre tribunalul in raza caruia locuiesc. Tribunalul mi-a transmis o comunicare adresa precum ca in calitatea de reclamant am obligatia de a depune in termen de 10 zile raspuns la intampinare. In comunicarea adresa se specifica faptul ca trebuie sa depun inscrisurile doveditoare si documentele solicitate intr-un exemplar pentru instanta si cate un exemplar pentru fiecare parte.
Va transmit ca nu am raspuns deloc la intampinare si nici nu am depus documentele pentru instanta asa cum se specifica in comunicare adresa, pentru ca nu sunt de acord cu ce scrie in intampinarea formulata de institutia respectiva. Intre timp, mi-a fost comunicata acasa o citatie sa ma prezint la judecata peste o saptamana. Va intreb daca decizia mea de a nu raspunde la intimpinare va avea repercursiuni asupra dosarului de judecata, pe fond in acest moment ? Va multumesc !